Jdi na obsah Jdi na menu

Potštát - Jezernice (29.10.2016)

31. 7. 2017

29.10.2016 jsme zajížděli na horkou půdu našeho neoblíbeného soupeře z Potštátu. Začátek zápasu byl zcela jasně v režii Jezernice. Hned v úvodu jsme neproměnili slibné šance. A tak záhy mohl přijít trest, ale závar v hostující obraně nakonec skončil dobře pro Jezernici. A tak dále jsme mohli sledovat představení v zahazování šancí. Nakonec se hosté přeci jenom dočkali kdy po krásné individuální akci Štěpána Bureše se trefil do zcela odkryté brány Ladislav Dvořák 0:1 !!! Poté jakoby se hosté uspokojili a příliš se nehnali dopředu. A tak zákonitě přišel trest. Nejprve vychytal nadvakrát brankář Lasík samostatný nájezd domácího hráče a když už si mysleli všichni přítomní, že nebezpečí je odvráceno tak Michal Doležel zahrál rukou a domácí kopali penaltu - naprosto správně nařízený pokutový kop. Pokutového kopu se ujal domácí kapitán a poslal brankáře Lasíka na druhou stranu 1:1. Tento moment opět probral hráče Jezernice a ti se hnali za golem kterým by znamenal opět vedení. Po krásné střele Daniela Bosáka se domácí brankář jen ohlédl, ale tato krásná střela skončila bohužel jen na tyčce domácí brány. První poločas tedy skončil 1:1, ale nutno podotknout, že nebýt domácího brankáře, který pochytal spoustu šancí tak první poločas skončí vítězstvím Jezernice.
Druhý poločas nám nabídl naprosto jiný obraz hry. Soupeři si byli zcela vyrovnaní a nikdo nechtěl udělat větší chybu, která by vedla ke skórování.  Hosté měli slibný přímý kop kterého se ujal střelec první branky Ladislav Dvořák a opět domácí brankář fantasticky vyrazil na rohový kop. S tím si domácí obrana bezpečně poradila. V 50. minutě byl aktivní a jeden z nejnebezpečnějších hráčů na hřišti Štěpán Bureš střídán za Daniela Kulhánka. Tato změna překvapila všechny přítomné. Naopak domácím střídání naprosto vyšlo kdy v 60. minutě střídal Michal Krečmer a do hry přišel nejlepší domácí hráč Vojtěch Minář. Toto střídání jakoby domácím dodalo křídla a patřičné sebevědomí. V 76. minutě se domácí ujali vedení, hostující obrana přestala hrát pro domnělý offside, který nebyl odmávaný a tak domácí hráč Orlita se řítil zcela sám na brankáře Lasík a krásnou střelou k tyči poslal domácí do vedení 2:1. Od tohoto okamžiku hosté dohrávali zápas v křeči a nebyli schopni si vytvořit nějakou gólovou situaci. Nakonec se přeci jenom jedné gólové šance dočkali, kdy Jan Šanta byl zcela sám v pokutovém území, ale jakoby se této šance zalekl a míč odevzdal domácímu brankáři do náruče.
Domácí po výborném a bojovném výkonu vyhráli 2:1 a posunuli se na první místo právě před Jezernici.

video z utkání:

Sestava: Lasík - Klepík, Kulhánek, Navrátil, Doležel - Bosák, Chytil, Šanta, Bureš - Simon, Dvořák

Na střídání připraveni: Zapletal, Kulhánek(mladší), Pavliska, Velešík, Raška